Održan 8. Plivački miting KDP Donat na 1500m


DUJE MILAN NAJBRŽI SA NOVIM REKORDOM MITINGA

U povodu obilježavanja proslave Dana grada Zadra ove nedjelje 20. studenog 2016. godine na zatvorenom bazenu ŠC "Višnjik" održan je tradicionalni osmi po redu Plivački miting Kluba daljinskog plivanja "Donat" na 1500m. Na natjecanju je nastupilo ukupno 29  plivačica i plivača iz cijele Hrvatske, što je nešto manji broj natjecatelja nego proteklih godina, ali to nije umanjilo kvalitetu natjecanja, te isplivanih vremena na mitingu na kojem je isplivan i rekord staze. Apsolutni pobjednik mitinga u muškoj konkurenciji je plivač Duje Milan iz KDP Split s vremenom 15:35.97 što je novi rekord mitinga kojeg je do sada držao Roko Čopac, KDP Split iz 2012. godine s vremenom 16:07.49, dok je apsolutna pobjednica u ženskoj konkurenciji plivačica Antonia Buličić iz KDP Split s vremenom 17:29.25. Od domaćih plivača najbolji rezultat ostvario je Dražen Adžić s vremenom 20:17.92, što je 6. mjesto u apsolutnoj kategoriji muškaraca te osvojeno 1. mjestom u kategoriji M40-49. dok je kod domačih plivačica najbolji rezultat ostvarila  Petra Rudić s vremenom 20:47.17 , što je isplivano drugo vrijeme u apsolutnoj ženskoj konkurenciji, te osvojeno 2. mjesto u kategoriji Ž14-15. 

Svake godine nakon završetka natjecanja plivala se egzibicijska utrka: štafeta 4x50m slobodno na kojoj su pored plivača natjecatelja mogli nastupiti i ostali plivači te rekreativci. Štafetu su morali sačinjavati najmanje jedna plivačica i tri plivača, a njihov ukupan zbroj godina trebao je biti preko 130. Ukupno je nastupilo 6 štafeta, a pobjedničku štafetu su sačinjavali Petra Rudić, Dražen Adžić, Neven Pedišić i Roman Richter s vremenom 01:53.12, drugo mjesto zauzela je štafete u sastavu Antonija Buličić, Mladen Milošević, Duje Milan i Petar Matić s vremenom 01:55.90, dok je treće mjesto zauzela štafeta u sastavu Josipa Šimičević, Alen Fain, Hrvoje Benković i Miran Hrđok s vremenom 02:14.90.
Plivači koji su sudjelovali na mitingu izrazili su svoje zadovoljstvo organizacijom natjecanja, te najavili sudjelovanje i iduće godine, što je dalo poticaj organizatoru da natjecanje digne na još veću razinu. 

Donosimo ostale rezultate isplivane apsolutno i po kategorijama:

POREDAK APSOLUTNO:

Disciplina: 1500m SLOBODNO MUŠKARCI (M)
1.     DUJE MILAN     KDP SPLIT     M(16-19)        15:35.97
2.     PETAR MATIĆ    KDP SPLIT     M(30-39)       17:28.11
3.     DORIJAN MARIN  PK JADERA     M(14-15)   18:27.88

Disciplina: 1500m SLOBODNO ŽENE (Ž) 
1.     ANTONIA BULIČIĆ      KDP SPLIT     Ž(14-15)  17:29.25
2.     PETRA RUDIĆ     KDP DONAT   Ž(14-15)           20:47.17
3.     EMA KRSTIĆ     KDP DONAT      Ž(0-13)          24:56.92 

REZULTATI PO DOBNIM KATEGORIJAMA MUŠKARCI:
Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (0-13g) (M)
1.     Leon Rupnik-Buterin     PK ZADAR    20:34.36
2.     Toni Pedišić    PK ZADAR                   21:56.70
3.     Diego Bajlo     PK JADERA                 22:00.18
4.     Šimun Srzić   PK ŠIBENIK                  22:19.00
5.     Josip Bepo Srzić   PK ŠIBENIK          23:47.00

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (14-15g) (M)
1.     Dorijan Marin  PK JADERA     18:27.88

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (16-19g) (M)
1.     Duje Milan     KDP SPLIT       15:35.97

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (20-29g) (M)
1.     Roman Richter  KDP POSEJDON  19:38.23

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (30-39g) (M)
1.     Petar Matić   KDP SPLIT                17:28.11
2.     Miran Hrđok    KDP POSEJDON   20:34.27
3.     Niko Vlatković KDP ZADAR           20:59.02
4.     Mate Matić  KDP SPLIT                 21:48.52
5.     Hrvoje Benković     ZADAR            22:55.89
6.     Frane Vlatković  KDP ZADAR        24:09.97     
7.     Mateo Peroš  KDP ZADAR            24:12.81
8.     Krešimir Bošković KDP SPLIT       25:15.00
9.     Marin Perica  KDP DONAT            28:37.98    

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (40-49g) (M)
1.     Dražen Adžić    KDP DONAT        20:17.92
2.     Mate Perić    KDP ZADAR            21:48.52
3.     Neven Pedišić  KDP DONAT        22:25.81

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (50-59g) (M)
1.     Sven Troskot  KDP ZADAR        21:10.18
2.     Alen Fain    KDP DONAT            23:19.32
3.     Goran Rakocija  KDP SPLIT      28:12.36

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Muški (+60g) (M)
1.    Mladen Milošević  KDP SPLIT  24:52.23

REZULTATI PO DOBNIM KATEGORIJAMA ŽENE:
Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Žene (0-13g) (Ž)
1.     Ema Krstić    KDP DONAT        24:56.92

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Žene (14-15g) (Ž)
1.     Antonia Buličić     KDP SPLIT    17:29.25
2.     Petra Rudić  KDP DONAT         20:47.17

Disciplina: 1500m SLOBODNO     Kategorija: Žene (20-29g) (Ž)
1.     Antonela Šimičević  KDP DONAT       26:31.59
2.     Josipa Šimičević     ZADAR                27:45.17

REZULTATI ŠTAFETE 4X50M SLOBODNO:
1.   Petra Rudić, Dražen Adžić, Neven Pedišić, Roman Richter ( ekipa Uvijek mladi ) 01:53.12
2.   Antonija Buličić, Mladen Milošević, Petar Matić Duje Milan ( ekipa KDP Split )     01:55.90
3.   Josipa Šimičević, Alen Fain,Hrvoje Benković, Miran Hrđok ( ekipa Podmornice )  02:14.90
4.   Antonela Šimičević, Hrvoje Bailo, Niko Vlatković, Mate Matić ( ekipa Razbijači )  02:16.17
5.   Ema Krstić, Slavko Kulaš, Krešimir Bošković, Goran Rakocije ( ekipa Sv. Duje ) 02:30.00
6.   Mirna Mikec, Siniša Pezelj, Ivan Brkić, Renato Pilipović ( ekipa TNT )                02:48.00

Pogledaj galeriju

» download: Rezultati apsolutno

Posljednje novosti